• Asy z naszej klasy

     • Jak co roku najlepsi uczniowie z naszych szkół odebrali  od Pani Wójt Julity Pileckiej gratulacje, nagrody finansowe oraz wspaniałe statuetki za wybitne osiągnięcia, wzorowe zachowanie i wysokie średnie ocen. Podczas uroczystego spotkania młodym absolwentom towarzyszyli rodzice, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Nagrody otrzymali: Maria Bejger i Adam Kuwik.

      Gratulujemy!

       

    • Konkurs historyczno-literacki „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”.
     • Konkurs historyczno-literacki „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”.

     • 10 czerwca br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się gala wręczenia nagród laureatom m.in.  III edycji konkursu na pracę historyczno-literacką pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”, który co roku Kuratorium Oświaty w Szczecinie organizuje wspólnie z Dyrektorem Archiwum Państwowego.

      170 prac, które wpłynęły do kuratorium oświaty, oceniła komisja konkursowa składająca się z pracowników archiwum oraz kuratorium. Jury postanowiło przyznać 19 równorzędnych wyróżnień. Jedno z nich otrzymał uczeń naszej szkoły, piątoklasista Tomasz Rożek.

      Tomkowi oraz jego bliskim serdecznie gratulujemy!

     • Wycieczka klasy VI

     • Dnia 07.06.22 klasa VI wzięła udział w rajdzie rowerowym. Celem ich podróży była Zielona Przystań nad Płonią.

      To była super przygoda.

    • Gminny Konkurs Ortograficzny Kunowo 2022
     • Gminny Konkurs Ortograficzny Kunowo 2022

     • 2 czerwca cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kunowie. Przebiegał w dwóch kategoriach: dla uczniów z klas IV-V i VI-VII. Uczestnicy zmierzyli się z testem sprawdzajacym znajomość szczegółowych zasad ortograficznych oraz z tekstem dyktanda :"Jak rozhasana hałastra harcerzy chimerycznie zmitrężyła czas". A zadania były naprawdę niełatwe! W tekście aż roiło się od pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych. Jak sobie poradziły nasze uczennice? Wspaniale! Oto wyniki:

      I miejsce-Pola Karpińska 

      III miejsce -Roxana Bogdańska 

      III miejsce-Maja Trybulska 

      wyróżnienie-Kornelia Waśko 

      Gratulujemy!

    • Gminny Konkurs Historyczny dla klas siódmych
     • Gminny Konkurs Historyczny dla klas siódmych

     • 31 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Historyczny pn. "Blaski i cienie II Rzeczpospolitej". Uczniowie  trzech szkół zmagali się w licznych konkurencjach, w których musieli wykazać się znajomością historii Polski okresu dwudziestolecia międzywojennego. Pracując w parach rozwiązywali krzyżówkę, pracowali z tekstem źródłowym i mapą, odpowiadali na pytania do lektury, identyfikowali postaci i wydarzenia historyczne.

      Konkurs zakończył się zwycięstwem drużyny z Kobylanki, choć trzeba przyznać, że uczniowie z każdej szkoły reprezentowali wysoki poziom.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

      Reprezentantami naszej szkoły byli Pola Karpińska i Stanisław Smyk.

      Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców SP Kobylanka oraz Pizzerii "Ola" za ufundowanie nagród w konkursie.

    • Pomoc dla Michalinki!
     • Pomoc dla Michalinki!

     • Drodzy Rodzicie oraz Uczniowie!

      Siostra naszych uczennic potrzebuje operacji rekonstrukcji serduszka. Z pomocą przychodzi klinika w Bostonie, ale taka operacja kosztuje ponad milion złotych. Nasza szkoła chce wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Michalinki, organizując kiermasz ciast i ciasteczek. Bardzo prosimy o pomoc  przygotowaniu tych słodkości. Akcja trwa od 6 czerwca do 10 czerwca 2022 r.

      Każda klasa w wyznaczonym dniu tygodnia dostarcza do pokoju nauczycielskiego wypieki na sprzedaż. Zachęcamy do zabrania drobnych pieniążków i wsparcia akcji  dla Michalinki. Pieniązki zebranie z akcji będa przekazane Rodzicom  na ten cel.

      Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundacje Siepomaga. 

      Zapraszamy również do pomocy na stronie  https://www.siepomaga.pl/michasia-kiszka

      Z góry dziękujemy za wsparcie. 

       

       

     • Wycieczka do Energylandii

     • W dniach 30.05 - 31.05 nasi uczniowie pojechali do parku rozrywko Energylandia. Pogoda świetnie dopisała, większość atrakcji zaliczonych. Wielu uczniów postawiło na zjechanie z większości kolejek EXTREME

      Odważni są ci nasi uczniowie :)

     • Dzień Dziecka

     • Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu. Nie ważne czy ma się kilka, kulkanaście czy kilkadziesiąt lat. Uczniowie starszych klas naszej szkoły pokazali, że potrafią odnaleźć w sobie to, co w dziecku najcenniejsze. 1 czerwca oddali się radosnym zabawom sportowym (śmiechu było co niemiara), grali w ciekawe planszówki, miło spędzali ze soba czas oraz zajadali się pysznościami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Wycieczka Międzyzdroje - Wolin

     • 30 maja 2022 roku odbyła się wycieczka uczniów klas 1ab oraz zerówki do Międzyzdrojów oraz Wolina. Dzieci miały okazję podziwiać nadmorską przyrodę. Zwiedzili również Wioskę Wikingów w Wolinie, a tam zobaczyły rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza oraz brały udział w warsztatach archeologii eksperymentalnej.

     • Projekt European Schoolnet

     • Jak wygląda prawdziwa symetryczna gąsienica? Odpowiedzi na ten temat poszukiwali uczniowie klas pierwszych. A pomógł im w tym projekt organizowany przez European Schoolnet (EUN) w Brukseli. Dziewięć szkół z całej Europy zostało zaproszonych do tworzenia i testowania scenariuszy zajęć w ramach projektu „STEM na zajęciach przedmiotów humanistycznych.” Wybrani nauczyciele byli zobowiązani do tworzenia, testowania i promowania Scenariuszy Lekcji. Na podstawie tych scenariuszy zostanie utworzony specjalny kurs online dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych z całej Europy, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wdrażać treści związane z przedmiotami ścisłymi na swoich zajęciach. Kurs zawierać będzie materiały filmowe i inne treści użyteczne na lekcjach, podnoszące kwalifikacje zawodowe nauczycieli. Liderem projektu EUN jest nauczyciel matematyki Ryszard Markowicz.

     • Wideorelacja z Dni Kobylanki

     • W niedzielę 29 maja podczas Dni Kobylanki na "Scenie dla mieszkańców" wystąpili nasi uczniowie. Zarówno Tymon jak i Grupa Spontan w swoim przedstawieniu o Kopciuszku zaprezentowali się świetnie, wzbudzając aplauz publiczności.

      Gratulujemy artystom i ich opiekunom.

     • Historia zamknięta w pudełku

     • Uczniowie klas ósmych w ostatnim czasie pracowali nad projektem, który miał na celu przybliżyć im zagadnienia związane z historią PRL - u. Ósmoklasiści w parach tworzyli pudełka zatytułowane "Od Gomułki do Okrągłego Stołu". Niektórzy odkryli w sobie dusze projektantów, konstruktorów, a także artystów różnego rodzaju. Dzięki zaangażowaniu w realizację przedsięwzięcia poznali wiele nieopisanych w podręcznikach ciekawych historii. Często inspiracją do realizacji zadania były wspomnienia osób, które pamiętają czasy sprzed 1989 roku. Dziękujemy rodzicom, dziadkom, sąsiadom za podzielenie się swoimi przemyśleniami. Na zadaniu skorzystali również uczniowie klas młodszych, którzy chętnie oglądali wystawę pudełek zamieszczoną w holu szkoły.

     • Dni Gminy Kobylanka - "Scena dla mieszkańców".

     • Podczas Dni Gminy Kobylanka na "Scenie dla mieszkańców" zaprezentują swoje umiejętności uczniowie naszej szkoły.

      I tak ok. godziny 17.00 pokaz tańca breakdance zaprezentuje uczeń klasy Ia - Tymon Maciejewski.

      O godzinie 17.45 wystąpi Grupa Teatralna SPONTAN działająca przy Szkole Podstawowej w Kobylance. Opiekunką grupy jest Jolanta Marciniak, zaś jej członkami są uczniowie z klasy 5a, którzy sami „produkują” kompletne przedstawienia.  

      Grupa zaprezentuje spektakl „Baśń o Kapciuszku” – zupełnie nową wersję znanej baśni braci Grimm.

      Zapraszamy!

     • "Wiosenne czytanie"

     • W maju 2022 r. przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej – polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki, twórczyni literatury dziecięcej. Sejm RP podjął uchwałę w tej sprawie i zdecydował o uhonorowaniu m.in. jej osoby, gdyż miała niepodważalny wpływ na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej. W ramach uczczenia tego wydarzenia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pod nazwą Wiosenne czytanie. W czytelniczych zmaganiach w kategorii dzieci 0-9 lat wzięło udział dziewięcioro uczniów. Uczestnicy konkursu musieli zaprezentować wybrany przez siebie tekst poetycki lub prozatorski (fragment utworu lub cały utwór).
      Bezapelacyjnie, reprezentanci klasy IIIb – Lena Macała, Nina Olszewska i Dominik Nadolski okazali się najlepsi. To im zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe, zakupione z funduszu Komitetu Rodzicielskiego. Zwycięskie nagranie publikujemy.

      Nauczycielki biblioteki

     • Wycieczki najstarszych klas

     • W ostatnim czasie uczniowie klas ósmych i siódmych wybrali się na kilkudniowe wycieczki - starsi zwiedzali Kraków i okolice, młodsi integrowali się nad morzem. Zarówno jedni, jak i drudzy świetnie się bawili, wiele zobaczyli, miło spędzili ze sobą czas. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą galerią.