• Zamknięte przedszkola.

• Szanowni Państwo

W dniach od 27.03 do 9.04 został zaostrzony reżim sanitarny, w wyniku czego wszystkie przedszkola zostają na ten czas zamknięte. Dotyczy to też wszystkich oddziałow przedszkolnych przy szkołach, czyli tzw."zerówek".

Wszystkie informacje uzyskacie Państwo u wychowawcy.

• Wraca zdalna nauka w klasach 1-3

• Szanowni Państwo

Decyzją MZ z dnia 17 marca 2021 r., z powodu kolejnej fali pandemii, w dniach 22 marca - 9 kwietnia nauka w  klasach 1-3 będzie wyłącznie zdalna.

Wychowawcy przekażą informacje związane z obowiązującym w tym czasie planem lekcji.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

• O tym, że 21 marca przypada PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY każdy z nas doskonale pamięta. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że następnego dnia świętujemy ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. Uczniowie naszej szkoły postanowili połączyć te dwa wydarzenia i mimo trudnych warunków nauczania na odległość pokazać, jak są one ważne. Dzieci z klas młodszych już w piątek, 19 marca przyszły do szkoły ubrane w wiosenno - wodne kolory (zielony i niebieski), rozmawiali o znaczeniu wody, rozwiązywali łamigłówki, brali udział w konkursach. Uczniowie ze starszych klas na lekcjach wychowawczych dyskutowali o problemie niedoboru wody w różnych częściach świata, konieczności oszczędzania wody, a także zagrożeniach klimatu związanych z tymi zagadnieniami. Oglądano filmy, rozwiązywano zadania mające uświadomić rolę wody w życiu człowieka, tworzono ulotki zachęcające do działań proekologicznych.

Cieszymy się, że nasi uczniowie (mali i duzi) tak chętnie zaangażowali się w obchody marcowych świąt. Mamy nadzieję, że podjęte kroki będą wyjątkową lekcją przyrody i wpłyną na zmianę niewłaściwych przyzwyczajeń, a tym samym przyczynią się do upowszechnienia znaczenia wody i konieczności dbania o nią w zasięgu globalnym.