• Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie My kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy

      W dniu 25 listopada uczniowie od klasy 0 do klas 3 uczestniczyli w obchodach Światowedo Dnia Pluszowego Misia.

      Bez wątpienia, każdy z nas kocha pluszowe misie. A najbardziej kochają je dzieci. Nic więc dziwnego, że w naszej szkole zaroiło się od pluszaków-Misiów.

      Dzien wypełniony był misiowymi zadaniami, quizami i zagadkami. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą historii Pluszowego Misia. Tego dnia nie zabrakło również ,,Misiowego" przysmaku. Klasy otrzymały dyplomy najlepszego przyjaciela Pluszowego Misia.

     • Noś maseczkę!

     • Z uwagi na coraz większą ilość zakażeń wirusem Covid19, przypominamy o obowiązku posiadania i noszenia maseczek w szkole.

     • Ósmoklasiści i historyczno - matematyczny escape room

     • Najstarsi uczniowie naszej szkoły w wyjątkowy sposób celebrowali Święto Niepodległości. Wzięli udział w zabawie, która przypomniała im, w jakich okolicznościach 103 lata temu Polska odzyskała niepodległość. Ósmoklasiści z wielkim zaangażowaniem szukali kopert z zadaniami, rozwiązywali łamigłówki, otwierali skrzynki z wiadomościami, czytali tajne kody, a wszystko po to, by odnaleźć artykuł z czasów I wojny. Każda z grup z wielkim poświęceniem wykonywała swoją część zadania, dzięki czemu udało się poprawnie odczytać hasło główne zapisane w krypteksie. Brawo!

     • Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

     • Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w świętowanie Dnia Niepodległości. W tym roku przebiegało ono pod hasłem "Rozśpiewana Niepodległa". Poza wykonaniem hymnu narodowego w ramach akcji "Szkoła do hymnu", każda klasa przygotowała swój indywidualny występ, w którym zaprezentowała jedną z piosenek patriotycznych. Poprzez śpiew o wojence, szarej piechocie i komendacie młodzi patrioci ze szkoły w Kobylance złożyli hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Występy miały charakter konkursu. Jury wyłoni zwycięskie klasy, które otrzymają ciekawe nagrody. Szczegóły niebawem:)

     • Szlachetna Paczka

     •  

      Szanowni Państwo !

      Nadszedł ten czas, kiedy zaczynamy zbiórkę na Szlachetną Paczkę.

      Od 15.11.2021 do 09.12.2021 będziemy zbierać takie produkty jak:

      - chemia (płyny do prania, do płukania, proszki, płyny do podłóg i naczyń, żele do wc, płyny do szyb, mleczka czyszczące itp)

      - artykuły spożywcze z długą datą przydatności (mąka, olej, cukier, konserwy, pasztety, dżemy, kasze, makarony, ryż, sosy, warzywa i owoce w puszkach,miód, czekolada dla dzieci itp)

      - artykuły szkolne dla dzieci (kredki, mazaki, zeszyty, bloki, kolorowanki)

      - artykuły dziecięce (chusteczki nawilżane, słoiczki dla dzieci itp)

      - odzież (oczywiście może być używana ale dobrym stanie ! Rozmiary M,L, XL, ciuchy dziecięce).

      W razie potrzeby to więcej informacji udzieli osobiście Lilianna Cieśluk

      Wszystkie rzeczy przynosimy do Świetlicy szkolnej 

     • Konkurs "Najciekawsza Dynia Halloweenowa"

     • Pod koniec października w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszą Halloweenową Dynię. Uczniowie przynieśli wiele ciekawie wykonanych dyni.

      Ostatecznie komisja złożona z nauczycieli wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

      Miejsce I - Pociecha Oliwia z klasy VIIa

      Miejsce II - Żochowska Emilia z klasy Ia

      Miejsce III - Kamiński Kuba z klasy IIb

      Wyróżnienie trafiło do Kai Pabich z klasy Va

      Gratulujemy !

     • Wyniki konkursu

     • Z wielką przyjemnością informuję, że wśrod laureatów konkursu plastycznego FESTIWAL ROŚLIN OWADOŻERNYCH - ATAK GIGANTÓW są nasze uczennice:

      • Roxana Bogdańska
      • Nikola Bogdańska
      • Oliwia Pociecha i Julia Gryboś

      Gratulujemy sukcesu uczennicom oraz opiekunce P. Agnieszce Cieplusze!!!

      Szczegółowe informacje o konkursie, wynikach i nagrodach znajdują się TUTAJ

       

     • Kiermasz książek

     • W poniedziałek, tj. 15 listopada rozpocznie się w naszej szkole kiermasz książek, które przesłała do nas Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki. Będzie można zakupić w atrakcyjnej cenie m.in. opowiadania  dla dzieci, powieści dla  młodzieży, bajki, malowanki.  Akcja  ma na celu propagowanie czytelnictwa, a dzieki niej nasza biblioteka zyska możliwość uzbierania kwoty do wykorzystania na dowolne, gratisowe książki z oferty księgarni. Wszystkich uczniów zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do zakupu. Przede wszystkim jednak  zachecamy  do czytania, bo jak powiedział Richard Steel: "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała".

     • KOCHAMY NASZĄ ŚLICZNĄ ZIEMIĘ !

     • Jak co roku Minister Edukacji i Nauki ogłosił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na nowy rok szkolny 2021/2022.

      Jednym z  priorytetów edukacji realizowanej w szkołach jest wzmocnienie edukacji ekologicznej i rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

      W miesiącu wrześniu koordynatorzy Szkolnego Zespołu Ekologicznego opracowali plan zgodnie z głównymi założeniami polityki oświatowej. Poprzez różnego rodzaju wydarzenia i projekty oraz  pomysły aktywują uczniów oraz nauczycieli do wspólnego działania w trosce o naszą piękną planetę.  

      Pierwszym działaniem w naszej szkole był udział w 28 akcji „Sprzątanie Świata” zgodnie z hasłem -Myślę, więc nie śmiecę! Uczniowie chętnie przystąpili do poprawienia czystości terenu naszej szkoły oraz w wyznaczonych miejscach w Kobylance. Następnie chętni uczniowie z panią Lilianną posprzątali wyznaczone miejsca w lesie, aby w czystości wszyscy mogli razem z rodziną wdychać cudowny zapach lasu. Ochotnicy, również wzięli udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie Miedwia” zorganizowaną przez Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance oraz Miedwianie- Stargardzki Klub Morsów.

      Kolejnym krokiem był udział w akcji „Tulipanowo” oraz „Sadzeniu drzewa” podkreślając rolę upiększania naszej planety a nie wycinaniu drzew i eliminowaniu roślin. 

      Koordynatorzy Szkolnego Zespołu Ekologicznego z nauczycielami chcą rozwijać w uczniach wrażliwość ekologiczną i chcą uczyć  konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska już od najmłodszych lat.

      Wspólnie z dziećmi wyszliśmy z prośbą do Pani Wójt Gminy Kobylanka o pomoc w dofinansowaniu naszego pomysłu, kupna  pojemników do segregacji, do naszych sal lekcyjnych. Serdecznie dziękujemy za to, że udało się  zrealizować pomysł, za pomoc, wsparcie i dobre serce paniom: Jolancie Kachniarz, Wioletcie Szustakiewicz, oraz pani Martynie Roślak, a najbardziej pani Wójt Julicie Pileckiej za piękne kosze do segregacji w naszych salach lekcyjnych. Udało się! Mamy nadzieję, że Nasza Szkoła będzie przykładem dla innych szkół.

      W październiku do naszej szkoły zostali zaproszeni aktorzy z Krakowa z firmy Krak- Art, którzy przedstawili opowieść pt. „Czarnoksiężnik OZ-on”.

      Była to opowieść o małej Dorotce, która za sprawą potężnej wichury wraz z psem Toto przenosi się do magicznej krainy, którą włada tajemniczy Czarodziej Oz-on. Uczniowie od klasy 0 do klasy III w towarzystwie sympatycznej Dorotki przypomniały sobie jak ważne dla naszej planety jest dbanie o środowisko oraz segregacja odpadów. Udział w takim przedstawieniu uświadamia, że nie potrzeba magii, tylko dobrego serduszka i chęci, aby nasze otoczenie było piękne, czyste i zadbane.

      Rok szkolny 2021/2022 jeszcze się nie skończył i nadal Szkolny Zespół Ekologiczny będzie realizował wspólnie z pomysłami uczniów plany edukacyjne.

      Izabela Pawlak, Lilianna Cieśluk, Anna Górniak

       

       

       

     • Wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego

     • Uczniowie naszej szkoły wybrali się na całodniową wycieczkę w okolice Międzyrzecza. Zwiedzili Świebodzin, podziwiali wysoką na 36 metrów figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a także zwiedzili obiekty sakralne w Gościkowie. Clou wyjazdu stanowiło zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, zbudowanego jeszcze przed II wojną światową. Przewodnicy oprowadzili uczniów po nadziemnej i podziemnej części umocnień, opowiedzieli o powodach wybudowania fortyfikacji, a także o wykorzystaniu ich w czasie drugiej wojny światowej. Na zakończenie wszyscy głodni, mogli posilić się pyszną kiełbaską z ogniska. Pogoda dopisywała, niektórzy zapomnieli, że mamy koniec października. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

     • Klasy 7A i 7B z wizytą w stargardzkim muzeum

     • W ostatnim czasie kolejne klasy naszej szkoły wybrały się na lekcję muzealną. Siódmoklasiści mieli przyjemność poznać muzeum "od kuchni". Dzięki przesympatycznym pracownikom tej instytucji dotykano eksponaty, przymierzano stroje, grano w dawne gry, poznawano tradycje dawnego Stargardu. Niejeden uczeń ze spotkania wyszedł z przekonaniem, że historia nie musi być nudna:) Już jesteśmy umówieni na następne lekcje w muzeum:)

     • KONKURS "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ"

     • 29 października 2021r.nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Złota Polska Jesień”.W konkursie  wzięły udział uczniowie klas 0-3.Celem konkursu było uwrażliwianie dzieci na piękno jesiennego krajobrazu,wspieranie ekspresji twórczej i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

      Komisja konkursowa wyłoniła laureatów i przyznała nagrody.

       

      Oto wyniki konkursu:

       

      I miejsce-Marianna Boruta

      II miejsce-Hanna Jurczyk

      III miejsce-Lena Kachniarz

       

       

      Wyróżnienia

       

      Zuzanna Osińska

      Damian Rudziński

       

      Wszystkim uczniom ,którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wkład pracy w wykonanie przepięknych prac.Gratuluję laureatom.Bardzo serdecznie dziękuję członkom komisji konkursowej,która  miała bardzo trudne zadanie do wykonania.

                                                                                                                                                      Joanna Cieplucha