• Lekcja muzealna w naszej szkole

     • Uczniowie klas ósmych zaprosili do siebie pracownika stargardzkiego muzeum na lekcję dotyczącą codzienności PRL - u w Stargardzie. Przyjechał do nich pan Przemek, który przwiózł ze sobą wiele eksponatów, tworząc tym samym namiastkę muzeum w sali lekcyjnej. Jeżeli ktoś myśli, że wiało nudą, to jest w wielkim błędzie! Uczniowie w przyjemnej atmosferze mogli poznać relikty minionej epoki - patrzono, dotykano, wąchano, słuchano. Ósmoklasiści rozwiązywali test wiedzy dotyczący PRL - u (wszyscy zdali), poznawali kreskówki, gry, ówczesne "Netflixy", "Tidale", przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Dla zwolenników mody nie zabrakło katalogu prezentującego wyroby staragrdzkiego "Lukspolu". Na zakończenie każdy mógł zagrać w kultową grę omawianej epoki - tzw. "kulki".

     • Dzień Czekolady - relacja.

     • 12 kwietnia uczniowie naszej szkoły celebrowali Dzień Czekolady. Ubrani w kolory królowej słodyczy rozwiązywali "czekoladowe łamigłówki", oglądali archiwalne nagrania z obchodów Dnia Czekolady oraz zajadali pyszne czekoladowe słodkości (oczywiście z umiarem). Nie zabrakło pogadanek o pozytywnym wpływie czekolady na nasz organizm. Uczniowie działający w samorządzie przybliżyli pozostałym krótką historię czekolady, a także zaprezentowali "czekoladową" poezję. Z wielkim zaangażowaniem cała społeczność uczniowska zatańczyła słynny już w naszej szkole "taniec czekolady". Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszej imprezy.

     • Siódmoklasiści nad Miedwiem

     • Uczniowie klas siódmych w przedświąteczną środę udali się na pieszą wycieczkę nad Miedwie. Pogoda nie rozpieszczała, ale udało się w pełni wykorzystać czas poza murami szkoły. Siódmoklasiści podzieleni na grupy rozwiązywali emocjonujący escape room z wiedzy ogólnej, a następnie skupili się na przyswajaniu informacji o jeziorze Miedwie. Najbardziej zaangażowani wrócili z wyprawy z piątkami z chemii:) Zakończeniem miłego dnia był deser w jednej z przyjeziornych restauracji:)

     • Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

     • Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w akcję "Żonkil" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim oddajemy cześć jego bohaterom. Na lekcjach historii uczniowie w najbliższym czasie będą pracować z materiałami mającymi na celu przybliżenie wydarzeń sprzed siedemdziesięciu dziewięciu lat.

     • Samorząd uczniowski dogoniony przez ducha czasu

     • Uczniowie działający w samorządzie uczniowskim informują, że powstał instagramowy profil: su_kobylanka

      Zachęcamy do obserwowania i śledzenia informacji dotyczących działalności samorządu.

      Jednocześnie przypominamy, że działa skrzynka mailowa: su@kobylanka.edu.pl

      Możecie do nas pisać, prezentując własne pomysły na uatrakcyjnienie działalności samorządu.

     • Pasowanie na czytelnika

     • Dla Pierwszaków  nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

      Przyszli czytelnicy  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  

      Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.  

      Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

      Do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy.

     • Podsumowanie modułu II projektu "Czytam z klasą..."

     • Uczniowie klasy IIa zakończyli realizację modułu II projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Omawianą lekturą była książka "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączek. Dzieci w swoich lekturnikach uzupełniły strony związane z przeczytaną książką oraz narysowały postać głównego bohatera. W programie graficznym wykonały komiksy ulubionych przygód małego Julka. Uczniowie rozwiązywali zagadki związane z różnymi zawodami, a także odwiedzili wirtualne Miasto Zawodów.

      Zastanawialiśmy się rówież, kim byłby Julian Tuwim, gdyby nie został poetą... a dzięki naszej lekturze dowiedzieliśmy się, że zainteresowań miał wiele :)

     • Pierwszaki w Centrum Nauki

     • W środę 06.04.2022r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili Centrum Nauki „Filary” w Stargardzie. Uczniowie zwiedzili piętro „Kupcy”, gdzie mogli dowiedzieć się jak niegdyś w Stargardzie wyglądał handel zbożem. Na kolejnym piętrze poznali tajniki inżynierii dawnej i współczesnej. Kolejne działy to „Do broni” i „ Na mury” – zawierające gry logiczne – oraz „Innowatorzy z nowoczesnymi technologiami”, czyli przede wszystkim nowe technologie (takie jak drukarka 3D). Zwieńczeniem wyjazdu były warsztaty, które dotyczyły budowy osady i murów obronnych. 

     • Piżamowy piątek

     • Kolejny piątek i kolejne wyzwanie za nami. Tym razem uczniowie (i nie tylko) naszej szkoły poczuli się na zajęciach jak w domu. Atmosferę tę zapewnił przede wszystkim strój (najbardziej domowy z możliwych, czyli piżama). Dzieci przebywające w świetlicy mogły dodatkowo skorzystać z kącika relaksacyjnego i wypocząć pod cieplutkimi kocami:)

      Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.