• Wideorelacja z Dni Kobylanki

• W niedzielę 29 maja podczas Dni Kobylanki na "Scenie dla mieszkańców" wystąpili nasi uczniowie. Zarówno Tymon jak i Grupa Spontan w swoim przedstawieniu o Kopciuszku zaprezentowali się świetnie, wzbudzając aplauz publiczności.

Gratulujemy artystom i ich opiekunom.

• Historia zamknięta w pudełku

• Uczniowie klas ósmych w ostatnim czasie pracowali nad projektem, który miał na celu przybliżyć im zagadnienia związane z historią PRL - u. Ósmoklasiści w parach tworzyli pudełka zatytułowane "Od Gomułki do Okrągłego Stołu". Niektórzy odkryli w sobie dusze projektantów, konstruktorów, a także artystów różnego rodzaju. Dzięki zaangażowaniu w realizację przedsięwzięcia poznali wiele nieopisanych w podręcznikach ciekawych historii. Często inspiracją do realizacji zadania były wspomnienia osób, które pamiętają czasy sprzed 1989 roku. Dziękujemy rodzicom, dziadkom, sąsiadom za podzielenie się swoimi przemyśleniami. Na zadaniu skorzystali również uczniowie klas młodszych, którzy chętnie oglądali wystawę pudełek zamieszczoną w holu szkoły.

• Dni Gminy Kobylanka - "Scena dla mieszkańców".

• Podczas Dni Gminy Kobylanka na "Scenie dla mieszkańców" zaprezentują swoje umiejętności uczniowie naszej szkoły.

I tak ok. godziny 17.00 pokaz tańca breakdance zaprezentuje uczeń klasy Ia - Tymon Maciejewski.

O godzinie 17.45 wystąpi Grupa Teatralna SPONTAN działająca przy Szkole Podstawowej w Kobylance. Opiekunką grupy jest Jolanta Marciniak, zaś jej członkami są uczniowie z klasy 5a, którzy sami „produkują” kompletne przedstawienia.

Grupa zaprezentuje spektakl „Baśń o Kapciuszku” – zupełnie nową wersję znanej baśni braci Grimm.

Zapraszamy!

• "Wiosenne czytanie"

• W maju 2022 r. przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej – polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki, twórczyni literatury dziecięcej. Sejm RP podjął uchwałę w tej sprawie i zdecydował o uhonorowaniu m.in. jej osoby, gdyż miała niepodważalny wpływ na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej. W ramach uczczenia tego wydarzenia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pod nazwą Wiosenne czytanie. W czytelniczych zmaganiach w kategorii dzieci 0-9 lat wzięło udział dziewięcioro uczniów. Uczestnicy konkursu musieli zaprezentować wybrany przez siebie tekst poetycki lub prozatorski (fragment utworu lub cały utwór).
            Bezapelacyjnie, reprezentanci klasy IIIb – Lena Macała, Nina Olszewska i Dominik Nadolski okazali się najlepsi. To im zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe, zakupione z funduszu Komitetu Rodzicielskiego. Zwycięskie nagranie publikujemy.

Nauczycielki biblioteki

• Wycieczki najstarszych klas

• W ostatnim czasie uczniowie klas ósmych i siódmych wybrali się na kilkudniowe wycieczki - starsi zwiedzali Kraków i okolice, młodsi integrowali się nad morzem. Zarówno jedni, jak i drudzy świetnie się bawili, wiele zobaczyli, miło spędzili ze sobą czas. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą galerią.

• Dzień Europy

• 9 maja świętujemy Dzień Europy. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji uczestniczyli w różnych zajęciach przybliżających tematykę europejską. Młodsi poznawali symbole unijne, zwyczaje i tradycje poszczególnych krajów, starsi rozmawiali o wartościach unijnych i korzyściach płynących z członkowstawa Polski w Unii Europejskiej. Gościliśmy również w tym dniu panie ze szczecińskiego EUROPE DIRECT, które przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia dla klas siódmych. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki w stacjach zadaniowych. Musieli wyszukiwać "fake newsy" dotyczące Europy, odszukiwać informacji na temat proekologicznej działalności UE, opowiadać o wartościach unijnych bez użycia zakazanych słów etc. Każdy otrzymał pamiątkową mapę oraz długopis, a najbardziej zaangażowani zostali nagrodzeni upominkami:) Nauka przez zabawę sprawdziła się w stu procentach:)

• Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Majowe Święta | Instytut Głuchoniemych

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję w wyjątkowy sposób świętować kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli udział w koncercie patriotycznych, gdzie poza wysłuchaniem tradycyjnych polskich melodii, poznali informacje o okolicznościach uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Dodatkowo przypomniano uczniom charakter Święta Pracy oraz Dnia Flagi. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Dziękujemy przybyłym gościom za ciekawą lekcję patriotyzmu.

• Łąka kwietna

• W ostatnich dnia na terenie przyszkolnym powstały dwie łąki kwietne. Uczniowie z samorządu wspierani przez dzieci przebywające w świetlicy przygotowali teren oraz rozsiali nasiona barwnych kwitnących roślin i traw. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom lada moment powstanie dom dla wielu pożytecznych zwierząt i istny raj dla zapylaczy. Czekamy na efekty:)