• Asy z naszej klasy

• Jak co roku najlepsi uczniowie z naszych szkół odebrali  od Pani Wójt Julity Pileckiej gratulacje, nagrody finansowe oraz wspaniałe statuetki za wybitne osiągnięcia, wzorowe zachowanie i wysokie średnie ocen. Podczas uroczystego spotkania młodym absolwentom towarzyszyli rodzice, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nagrody otrzymali: Maria Bejger i Adam Kuwik.

Gratulujemy!

• Konkurs historyczno-literacki „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”.

• 10 czerwca br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się gala wręczenia nagród laureatom m.in.  III edycji konkursu na pracę historyczno-literacką pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”, który co roku Kuratorium Oświaty w Szczecinie organizuje wspólnie z Dyrektorem Archiwum Państwowego.

170 prac, które wpłynęły do kuratorium oświaty, oceniła komisja konkursowa składająca się z pracowników archiwum oraz kuratorium. Jury postanowiło przyznać 19 równorzędnych wyróżnień. Jedno z nich otrzymał uczeń naszej szkoły, piątoklasista Tomasz Rożek.

Tomkowi oraz jego bliskim serdecznie gratulujemy!

• Wycieczka klasy VI

• Dnia 07.06.22 klasa VI wzięła udział w rajdzie rowerowym. Celem ich podróży była Zielona Przystań nad Płonią.

To była super przygoda.

• Gminny Konkurs Ortograficzny Kunowo 2022

• 2 czerwca cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kunowie. Przebiegał w dwóch kategoriach: dla uczniów z klas IV-V i VI-VII. Uczestnicy zmierzyli się z testem sprawdzajacym znajomość szczegółowych zasad ortograficznych oraz z tekstem dyktanda :"Jak rozhasana hałastra harcerzy chimerycznie zmitrężyła czas". A zadania były naprawdę niełatwe! W tekście aż roiło się od pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych. Jak sobie poradziły nasze uczennice? Wspaniale! Oto wyniki:

I miejsce-Pola Karpińska

III miejsce -Roxana Bogdańska

III miejsce-Maja Trybulska

wyróżnienie-Kornelia Waśko

Gratulujemy!

• Gminny Konkurs Historyczny dla klas siódmych

• 31 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Historyczny pn. "Blaski i cienie II Rzeczpospolitej". Uczniowie  trzech szkół zmagali się w licznych konkurencjach, w których musieli wykazać się znajomością historii Polski okresu dwudziestolecia międzywojennego. Pracując w parach rozwiązywali krzyżówkę, pracowali z tekstem źródłowym i mapą, odpowiadali na pytania do lektury, identyfikowali postaci i wydarzenia historyczne.

Konkurs zakończył się zwycięstwem drużyny z Kobylanki, choć trzeba przyznać, że uczniowie z każdej szkoły reprezentowali wysoki poziom.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Reprezentantami naszej szkoły byli Pola Karpińska i Stanisław Smyk.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców SP Kobylanka oraz Pizzerii "Ola" za ufundowanie nagród w konkursie.

• Pomoc dla Michalinki!

• Drodzy Rodzicie oraz Uczniowie!

Siostra naszych uczennic potrzebuje operacji rekonstrukcji serduszka. Z pomocą przychodzi klinika w Bostonie, ale taka operacja kosztuje ponad milion złotych. Nasza szkoła chce wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Michalinki, organizując kiermasz ciast i ciasteczek. Bardzo prosimy o pomoc  przygotowaniu tych słodkości. Akcja trwa od 6 czerwca do 10 czerwca 2022 r.

Każda klasa w wyznaczonym dniu tygodnia dostarcza do pokoju nauczycielskiego wypieki na sprzedaż. Zachęcamy do zabrania drobnych pieniążków i wsparcia akcji  dla Michalinki. Pieniązki zebranie z akcji będa przekazane Rodzicom  na ten cel.

Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundacje Siepomaga.

Zapraszamy również do pomocy na stronie  https://www.siepomaga.pl/michasia-kiszka

Z góry dziękujemy za wsparcie.

• Wycieczka do Energylandii

• W dniach 30.05 - 31.05 nasi uczniowie pojechali do parku rozrywko Energylandia. Pogoda świetnie dopisała, większość atrakcji zaliczonych. Wielu uczniów postawiło na zjechanie z większości kolejek EXTREME

Odważni są ci nasi uczniowie :)

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu. Nie ważne czy ma się kilka, kulkanaście czy kilkadziesiąt lat. Uczniowie starszych klas naszej szkoły pokazali, że potrafią odnaleźć w sobie to, co w dziecku najcenniejsze. 1 czerwca oddali się radosnym zabawom sportowym (śmiechu było co niemiara), grali w ciekawe planszówki, miło spędzali ze soba czas oraz zajadali się pysznościami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wycieczka Międzyzdroje - Wolin

• 30 maja 2022 roku odbyła się wycieczka uczniów klas 1ab oraz zerówki do Międzyzdrojów oraz Wolina. Dzieci miały okazję podziwiać nadmorską przyrodę. Zwiedzili również Wioskę Wikingów w Wolinie, a tam zobaczyły rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza oraz brały udział w warsztatach archeologii eksperymentalnej.

• Projekt European Schoolnet

• Jak wygląda prawdziwa symetryczna gąsienica? Odpowiedzi na ten temat poszukiwali uczniowie klas pierwszych. A pomógł im w tym projekt organizowany przez European Schoolnet (EUN) w Brukseli. Dziewięć szkół z całej Europy zostało zaproszonych do tworzenia i testowania scenariuszy zajęć w ramach projektu „STEM na zajęciach przedmiotów humanistycznych.” Wybrani nauczyciele byli zobowiązani do tworzenia, testowania i promowania Scenariuszy Lekcji. Na podstawie tych scenariuszy zostanie utworzony specjalny kurs online dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych z całej Europy, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wdrażać treści związane z przedmiotami ścisłymi na swoich zajęciach. Kurs zawierać będzie materiały filmowe i inne treści użyteczne na lekcjach, podnoszące kwalifikacje zawodowe nauczycieli. Liderem projektu EUN jest nauczyciel matematyki Ryszard Markowicz.