• Joga na WF

     • W dniu 11.10,2021r. W ramach programu profilaktyki w naszej szkole gościliśmy nauczycielkę jogi Pania Małgorzatę Grucę, która przybliżyła dzieciom  techniki relaksacji oraz niektóre ćwiczeń z jogi. Zajęcia cieszyły sie dużym zainteresowaniem.   JK

     • Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Wójta Gminy Kobylanka

     • W ramach  festynu  Swięta Ziemniaka na boisku przy Szkole Podstawowej w Kobylance odbyły się Młodzieżowe Rozgrywki w Piłkę Nożną o Puchar Wójta Gminy Kobylanka. Do turnieju przystąpiły drużyny z Kunowa, Kobylanki oraz Niedźwiedzia. Mecz rozpoczęła wójt gminy, pani Julita Pilecka. Na uczestników czekały puchary wypełnione słodkościami , medale oraz nagrody rzeczowe. Tytuł najlepszego zawodnuka turnieju zdobył Dominik Gołda z SP Kobylanka. Chłopcy walczyli do końca, ostatecznie wygrała drużyna z Niedźwiedzia tuż za nią była drużyna z SP Kobylanki  Gratulujemy!! JK

     • Dzień Drzewa

     • 13 października uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Drzewa. Już trzeci rok z rzędu każda klasa posadziła swoje drzewko na placu zabaw. Reprezentanci klas pod opieką samorządu uczniowskiego samodzielnie wkopywali drzewka bez względu na to czy mają 6 czy 13 lat. Wszystkim się udało, żywopłot powiększył się o kolejne piętnaście drzew. Dodatkowo zarówno uczniowie, jak i nauczyciele w tym wyjątkowym dniu przyszli do szkoły ubrani w kolory jesieni:)

      Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

     • Wizyta w muzeum

     • Uczniowie klasy czwartej rozpoczęli niedawno przygodę z historią. Aby dobrze się przygotować do nauki tego przedmiotu, wybrali się do stargardzkiego muzeum, gdzie poznali tę instytucję "od kuchni". Uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach dotyczących roli źródeł historycznych w poznawaniu przeszłości. Przesympatyczny Pan Przemek, pracownik muzeum, pozwolił na to, by nasi czwartoklasiści sami zbadali przeszłość Stargardu i okolic. Uczniowie układali puzzle z kafli pochodzących ze starego pieca, grali w gry sprzed kilkuset lat (nawet wychowawca klasy próbował sił w tej rozrywce:), ponosili kary niczym średniowieczni przestępcy, a także zakładali stroje dawnych stargardzian. Zabawy było co niemiara. Najważniejsze, że dzięki niej przeszłość Stargardu stała się bardziej znana.

      Czwartoklasiści obiecali, że nie była to ich ostatnia wizyta w muzeum:)

     • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT "CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI"

     • Uczniowie klasy IIa oraz IIIa dołączyli do międzynarodowego projeku edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" wspierającego rozwój czytelnictwa wsród uczniów klas I-III, którego twórczynią jest Pani Honorata Szanecka.

      Projekt trwa od 1 października 2021 roku do 31 maja 2022 roku i składa się z trzech modułów:

      Moduł I: PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

      Moduł II: NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

      Moduł III: NA RATUNEK

       

       

     • Tulipanowo

     • Uczniowie od klasy 0 do klasy III brali udział w akcji "Tulipanowo"

      Jest to akcja w okresie jesiennym, polegająca na upiększaniu zewnętrznego terenu szkoły. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego w okresie jesiennym sadzimy tulipany, jak poprawnie sadzi się cebulki kwiatów i co jest potrzebne do wzrostu roślin. Następnie każdy uczeń sadził swoje trzy cebulki tulipanów. Uczniowie nie mogą się już doczekać swoich sadzonek. Wiosną otoczenie naszej szkoły będzie TULIPANOWE.

     • Pasowanie uczniów klas pierwszych.

     • W dniu 12.10. 2021r.  odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania klas pierwszych.

      Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kobylanka Pani Julita Pilecka, przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Ewelina Kurpios oraz Pani Iwona Kuwik.

      Na wstępie miłe słowa do pierwszaków i całej społeczności uczniowskiej skierowała Pani dyrektor Grażyna Wiśniowska. Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie ich na uczniów Szkoły Podstawowej, którego dokonała Pani  dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie prezentów od Pani Wójt, Rodziców dzieci  klas pierwszych i starszych kolegów i koleżanek  z ósmej klasy, którzy realizują inicjatywę „ Starszy pomaga młodszemu”.

      W tym dniu także, na ręce Pani Dyrektor przekazany został teleskop, który będą wykorzystywali uczniowie na zajęciach dodatkowych realizowanych w ramach projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (rządowy program dotacyjny dla organizacji pozarządowych – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).

      Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki !

     • "Starszy pomaga młodszym"

     • W bieżącym roku szkolnym wracamy do inicjatywy "Starszy pomaga młodszym", która polega na wyznaczeniu każdemu pierwszoklasiście opiekuna w postaci ucznia klasy ósmej. Dzięki temu rozwiązaniu maluchy czują się w szkole pewnie i bezpiecznie oraz wiedzą, że w każdej sprawie mogą zwrócić się o pomoc do swoich starszych kolegów. Ósmoklasiści natomiast uczą się odpowiedzialności i opiekuńczości. Jedni i drudzy bardzo zaangażowali się w przedsięwzięcie i z wielką chęcią wypełniają swoje powinności. Wielkie brawa dla młodszych i starszych za postawy godne naśladowania.

     • XXI DZIEŃ PAPIESKI

     • 16 października obchodzimy Dzień Papieski, który jest polskim świętem w hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie nauki Papieża Polaka oraz zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Święto to obchodzone jest w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża.  16 października 1978r. Karol Wojtyła został ogłoszony papieżem i przyjął imiona Jan Paweł II. W tym roku Dzień Papieski jest pod hasłem „Nie lękajcie się”. Na lekcjach religii zostały przeprowadzone tematy związane z pontyfikatem Ojca Świętego, jak również z samym celem Dnia Papieskiego.

     • Dzień Drzewa

     • W październiku obchodzony jest Dzień Drzewa.

      Z tej okazji samorząd uczniowski już po raz trzeci zorganizuje akcję „Sadzimy drzewa”.

      Każda klasa (zgodnie z ustalonym harmonogramem) posadzi swoje drzewko na placu zabaw,

      czym przyczyni się do powiększenia rosnącego już żywopłotu.

      • Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w środę 13 października upodobnili się choć odrobinę do drzew, które widzimy za oknem – zielonych, żółtych, pomarańczowych, brązowych, czerwonych i ubrali się w kolory jesieni.

      Co nam dają drzewa?

      • Są miłe dla oka,
      • oczyszczają powietrze,
      • chronią przed palącym słońcem w upalny dzień,
      • dają materiał na budowę domu i smaczne owoce.

      Powodów, dla których warto chronić drzewa jest zdecydowanie więcej – o czym należy szczególnie pamiętać

      w dniu 10 października, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W bż. roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada 1 października 2021. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. 

      W ramach tej edycji: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają" - uczniowie egzaminatorzy weszli do Urzędu Gminy w Kobylance oraz do sklepu "Lewiatan" by przepytać napotkanych dorosłych.

     • Sprzątanie lasu

     • W sobotę Szkolne Koło Wolontariatu, czyli Wolontariusze wraz z opiekunem Wolontariatu posprzątali las za Ośrodkiem Zdrowia w Kobylance. Śmieci było znacznie mniej niż rok temu, co bardzo nas ucieszyło. Następne sprzątanie już w październiku! Zapraszamy wszystkich chętnych.

      Więcej informacji u Pani Lilianny Cieśluk

     • Sprzątnie okolicy Jeziora Miedwie

     • W sobotę 21 września przedstawiciele ochotnicy naszej szkoły wzięli udział w akcji ekologicznej "Sprzątanie Miedwia" organizowanej przez Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance oraz Stargardzki Klub Morsów Miedwianie. Warto brać udział w takich akcjach i dbać o nasze środowisko do czego serdecznie zachęcamy!