• Zamknięte przedszkola.

     • Szanowni Państwo

      W dniach od 27.03 do 9.04 został zaostrzony reżim sanitarny, w wyniku czego wszystkie przedszkola zostają na ten czas zamknięte. Dotyczy to też wszystkich oddziałow przedszkolnych przy szkołach, czyli tzw."zerówek".

      Wszystkie informacje uzyskacie Państwo u wychowawcy.

       

     • Wraca zdalna nauka w klasach 1-3

     • Szanowni Państwo

      Decyzją MZ z dnia 17 marca 2021 r., z powodu kolejnej fali pandemii, w dniach 22 marca - 9 kwietnia nauka w  klasach 1-3 będzie wyłącznie zdalna.

      Wychowawcy przekażą informacje związane z obowiązującym w tym czasie planem lekcji.

     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

     • O tym, że 21 marca przypada PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY każdy z nas doskonale pamięta. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że następnego dnia świętujemy ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. Uczniowie naszej szkoły postanowili połączyć te dwa wydarzenia i mimo trudnych warunków nauczania na odległość pokazać, jak są one ważne. Dzieci z klas młodszych już w piątek, 19 marca przyszły do szkoły ubrane w wiosenno - wodne kolory (zielony i niebieski), rozmawiali o znaczeniu wody, rozwiązywali łamigłówki, brali udział w konkursach. Uczniowie ze starszych klas na lekcjach wychowawczych dyskutowali o problemie niedoboru wody w różnych częściach świata, konieczności oszczędzania wody, a także zagrożeniach klimatu związanych z tymi zagadnieniami. Oglądano filmy, rozwiązywano zadania mające uświadomić rolę wody w życiu człowieka, tworzono ulotki zachęcające do działań proekologicznych.

      Cieszymy się, że nasi uczniowie (mali i duzi) tak chętnie zaangażowali się w obchody marcowych świąt. Mamy nadzieję, że podjęte kroki będą wyjątkową lekcją przyrody i wpłyną na zmianę niewłaściwych przyzwyczajeń, a tym samym przyczynią się do upowszechnienia znaczenia wody i konieczności dbania o nią w zasięgu globalnym.

     • WALENTYNKI

     •  SU ogłasza akcję „Poczta walentynkowa”

      Jeżeli chcesz przypomnieć swojej Walentynce jak bardzo ją  lubisz – napisz jej to! Możesz to zrobić w warunkach zdalnego nauczania!

      Przygotuj kartkę w formie elektronicznej (przy pomocy dowolnego programu) i wyślij ją na adres szkolnego samorządu: su@kobylanka.edu.pl

       Koniecznie napisz komu mamy przekazać kartkę. Nie musisz się podpisywać.

      Postaramy się, aby wszystkie walentynki trafiły do odbiorców 15 lutego.

      Kartki wysyłać można od 8 do 14 lutego.

     • Certyfikat

     • Z przyjemnością informujemy, że szkoła uzyskała Certyfikat SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA.

      Dziękujemy Pani Aleksandrze Wityk - Adamczyk za koordynację programu oraz wszystkim nauczycielom za włączenie się do programu i wsparcie.

    • Zmiany w kalendarzu roku szkolnego
     • Zmiany w kalendarzu roku szkolnego

     • Szanowni Państwo,

      w związku z nowym terminem ferii zimowych dokonaliśmy zmian w kalendarzu roku szkolnego.

      Prosimy o zapoznanie się z proponowanymi zmianami. Aneks znajduje się poniżej.

       

      >Kalendarz roku szkolnego 2020-2021 - aneks.<

      Dni dodatkowo wolne: 21-22 grudnia 2020 r.

      Wystawienie ocen śródrocznych: do 25 stycznia 2021r.

      Przerwa świąteczna: 23 grudnia 2020r. - 1 stycznia 2021r.

      Ferie zimowe: 4 stycznia 2021r. - 17 stycznia 2021r.

       

     • PODSUMOWANIE DNI PAPIESKICH

     • W październiku uczniowie naszej szkoły na lekcjach religii pogłębiali swoją wiedzę na temat postaci Jana Pawła II. Słuchali ulubionych utworów papieża, oglądali filmiki o jego życiu, wykonywali karty pracy. Na szkolnym korytarzu powstała gazetka tematyczna oraz wystawa prac naszych uczniów. Uczniowie klasy trzeciej wraz z opiekunem katechetką Agatą Adamczyk udali się pod pomnik Jana Pawła II znajdujący się przy Kościele Parafialnym, aby zapalić znicze. Całość wydarzeń została podsumowana konkursem plastycznym, którego wyniki są następujące:

      1. miejsce - Kornelia Butkiewicz

      2. miejsce - Wiktoria Jankowska

      3. miejsce - Zuzanna Orzińska

      Wyróżnienia: Pola Kosiłowicz, Lucy Szerszeń.

      Wszystkie prace zasługują na pochwały i nagrody, dlatego każdy uczestnik otrzymał słodki upominek i dyplom uczestnictwa.

      Serdecznie dziękujemy uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie.

       

      Katecheci SP Kobylanka

       

     • Zdalne nauczanie dla klas I-III

     • Szanowni Państwo

      Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone jest zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, 

      Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

     • ZDALNE NAUCZANIE DLA KLAS IV-VIII

     • Informacja MEN

      Szanowni Państwo

      W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawieckiego włączającą cały kraj w tzw. "strefę czerwoną" uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Oddział przedszkolny i klasy I-III  będą funkcjonowały bez zmian.

      Plan lekcji  pozostaje bez zmian.

       

     • Zajęcia taneczne

     • Z uwagi na zbyt małą ilość chętnych, zajęcia taneczne się nie odbędą się w dniu 21 października 2020 r.

     • Klasowe sadzenie drzew

     • Z okazji Dnia Drzewa uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w akcji sadzenia nowych roślin na terenie placu zabaw. Każda klasa oddelegowała troje uczniów, którzy musieli wykazać się niemałą siłą fizyczną przy sprawnym użyciu łopaty:) Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki stanęli na wysokości zadania udawadniając, że rozumieją jak wielką korzyścią dla środowiska jest sadzenie nowych drzew. Cieszymy się, że każda klasa bardzo chętnie zaangażowała się w powiększanie szkolnego żywopłotu. Serdecznie dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli naszą akcję finansowo.

      PS Niektóre klasy nazwały swoje rośliny. Może pozostałe też spróbują?:)

     • ŚLUBUJEMY...

     • Uroczystość Ślubowania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. 12 października pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylance. Podczas części artystycznej wykazali się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi, a także zaprezentowali zdobytą wiedzę. Po uroczystej przysiędze Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

       

      Kochane Pierwszaki! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce.

      Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

    • Zajęcia tańca.
     • Zajęcia tańca.

     • Szkoła Tańca „ALFA-ASTRA” Stargard

      Zaprasza dziewczynki i chłopców na pełne elegancji zajęcia w Szkole Podstawowej w Kobylance

      To mieszanka ćwiczeń ogólnorozwojowych i rytmicznych. Krok po kroku wprowadzimy Twoje dziecko w świat muzyki i tańca standardowego oraz latynoamerykańskiego. Dzięki nauce odkryjemy nowe zdolności, zamiłowania i nabierzemy pewności siebie. Pracujemy nad  poprawianiem koncentrację. Taniec to bezustanna zabawa, która rozwija, a jednocześnie relaksuje. Dla tych, którzy pragną zostać profesjonalnymi tancerzami w przyszłości, lekcje te mogą okazać się idealnym przygotowaniem.

      Nauka: SAMBA, CHA CHA, POLKA, DISCO, WALC, HIP- HOP

      Możliwość wyjazdu na obóz taneczno-artystyczny

      Zajęcia będą odbywać się na sali gimnastycznej / ŚRODA 16:45-17:45

      Cena: 50 złotych (czesne miesięczne)

      Jak zapisać dziecko: wysłać SMS na nr.: 502138365,                              

      w treści imię i nazwisko dziecka, klasa, nr szkoły

      Pierwsze zajęcia: już 21 października !!!